Mogę potrzebować więcej węglowodanów, możesz potrzebować więcej białka.

Mogę potrzebować więcej węglowodanów, możesz potrzebować więcej białka.

Inne źródła wydatków na energię są o wiele bardziej zmienne-efekt termiczny żywności, czyli liczba kalorii wydawanych przez trawienie, schludne-termogenezę aktywności nieenergetycznej, znaną również jako czynności codziennego życia, a Your Eat – Termogeneza aktywności energetycznej, która jest celowym ćwiczeniem.

(https://www.researchgate.net/publication/260397860_metabolic_adaptation_to_weight_loss_implations_for_thlete)

Wszystko to jest bardzo interesujące (możesz przeczytać więcej o tym tutaj, w moim poście o metabolizmie), ale mam na myśli, że jeśli nie wiesz, jaki jest twój BMR i chyba, że ​​dostosowujesz swój cel kalorii, aby pomieścić Inne części równania wydatków kalorii, tak naprawdę nie wiesz, ile kalorii potrzebujesz w ciągu dnia.

A jeśli nie wiesz, ile kalorii potrzebujesz w ciągu dnia, nie możesz przewidzieć, ile kalorii potrzebujesz, aby stworzyć deficyt utraty wagi. Pozostajesz z przybliżeniem, które może być blisko prawdy.

prawda?

Ale to nie wszystko. O nie, dopiero zaczynamy.

Wszystkie kalorie nie są tworzone równe.

Wydaje się, że istnieje tendencja do nadmiernego uproszczenia pojęcia kalorii w kalorii, ale zapewniam cię, że jest to o wiele bardziej złożone, fizjologicznie. Po pierwsze, same kalorie są bardziej dostępne w niektórych pokarmach niż w innych: przyjmowanie całego jedzenia i gotowania, mieszanie lub w zasadzie przetwarzanie go przed jedzeniem pozwoli ciału uzyskać z niego dostęp do większej liczby kalorii.

Na przykład

Surowe migdały przyczynią się mniej kalorii niż masło migdałowe, dzięki strukturze migdałów, która zatrzymuje część tłuszczu w środku, gdy je trawujemy.

Smoothie wykonany z mieszanych owoców dostarczy więcej kalorii niż kawałek całego owocu, dzięki błonnikowi w całym owocach sproszkowanym w blenderze (nie wspominając o wszystkich innych składnikach w koktajlu).

Nawet jeśli jesz całą dietę jako Twinkies, tak jak ten nauczyciel, który zrobił kilka lat temu, możesz schudnąć, ale byłoby to dlatego, że ogólnie wycinasz kalorie. Chociaż prawdopodobnie absorbujesz każdą ostatnią kalorie z tych ultra przetworzonych ciast, Monodiets są nudne

Kinowy cel nie pasuje do wszystkich, ale to właśnie otrzymujesz, gdy jakiś aplikacja lub plan diety daje poziom kalorii do osiągnięcia.

Podobnie jak moja dieta 1200 kalorii MyfitnessPal, wiele celów kalorii jest jedynie przykładem algorytmów, które podcięte potrzeby kaloryczne dla wszystkich, w imię sukcesu odchudzania (i ewentualnej porażki).

Rozmiar ciała, bakterie jelitowe, genetyka, metabolizm i codzienne wydatki kalorie, które omówiliśmy przede wszystkim tworzą unikalne wymagania kalorie dla każdego z nas. I nie tylko to, ale każdy z nas spala kalorie inaczej. Być może potrzebuję więcej węglowodanów, możesz potrzebować więcej białka. Jeśli ty i przyjaciel zjecie dokładnie ten sam posiłek, oboje metabolizujesz go inaczej z powodu powyższych czynników.

To jest to samo, co kiedy ty i przyjaciel wychodzicie razem na dietę: nie tracisz takiej samej wagi w tym samym czasie, ponieważ jesteś różnymi osobami z różnymi genetykami i systemami.

Oczekiwanie, że liczba ogólna będzie skuteczna dla wszystkich, jest po prostu błędne.

Liczba kalorii może być wyłączona… o wiele.

FDA umożliwia 20% margines błędu kalorii na opakowaniu żywności, kompalgin zamiennik co oznacza, że ​​Twoja 200 kalorii może wynosić 160 kalorii. Lub może to być 240 kalorii.

A kalorie liczy się na Whole Food? Również podatny na błąd. Kalorie w pełnych produktach spożywczych, takie jak owoce i warzywa, mogą różnić się między innymi w zależności od czasu zbiorów, różnorodności i dojrzałości. Chociaż liczby, które widzimy dla nich, są zasadniczo średnią, mogą być całkowicie wyłączone.

już zirytowany?

Liczba kalorii ignoruje niektóre z najważniejszych części jedzenia i jedzenia: dlaczego jemy, nasze różnice kulturowe, nasze relacje z jedzeniem i jedzeniem, nasz status finansowy i inne wyznaczniki zdrowia.

Możesz dać komuś numer jako cel, ale co z tym, co leży poza ciałem, takie jak ich związek z jedzeniem? Ich preferencje, kultura, finanse, poziom wykształcenia, organizacje życia, życie zawodowe, dostęp do żywności, niepełnosprawności i stylu życia?

Te rzeczy mają ogromny wpływ na nasze wybory żywieniowe i nawyki żywieniowe, ale cele kalorii tęsknią za tymi wszystkimi przez cały wszechświat. Tak, celem liczbowym jest celem liczbowym, ale jeśli traktujesz całą osobę, nie możesz zignorować wszystkich innych rzeczy, które składają się na ich życie i rządzą ich decyzjami dotyczącymi jedzenia.

blokowanie się do dowolnej liczby jest śmieszne, nieprzydatne i niszczy twoje relacje z jedzeniem.

To jest jak wszystko – podążanie za celem liczbowym jest w porządku, dopóki nie będzie.

Jeśli złamiesz ten cel, nie ma znaczenia, jak nierealistyczny jest ten numerl, prawdopodobnie będziesz miał poczucie winy. Jeśli zjesz coś, co wiesz, że na cały dzień przechodzi twoją liczbę kalorii, są szanse, że wstydzisz się, że to robisz.

Kolacje, tort urodzinowy, jedzenie lokalnego jedzenia podczas podróży, a nawet jedząc według głodu, stają się źródłem niepokoju, co nie jest dobrym sposobem na życie najlepszego.

Liczenie kalorii może stać się obsesyjną praktyką, która zamienia żywność w liczby. Dla niektórych osób może to również wywołać nieuporządkowane jedzenie.

Wszystko z powodu jakiegoś gównianego, przypadkowego celu, który dał ci jakakolwiek aplikacja. To nie ma sensu, prawda?

Co jeśli chcesz schudnąć lub po prostu jeść normalnie?

Dobrze jest zrozumieć względne kalorie w jedzeniu, ale po limicie kalorii jest bezużyteczne. Szczerze mówiąc, nie musisz niczego liczyć.

Zamiast tego, jeśli chcesz schudnąć lub po prostu jeść normalnie, wypróbuj te rzeczy:

Uzdrowaj swoje relacje z jedzeniem.

, aby to zrobić, musisz dowiedzieć się, dlaczego „dlaczego”. Oznacza to powrót i znalezienie powodu, dla którego jesz tak, jak robisz i dlaczego czujesz, jak się czujesz o jedzeniu i ciele. Skąd się wzięły te uczucia? To proces, ale warto.

Znacząca, trwałe zmiana diety jest o wiele łatwiejsza, gdy radzisz sobie z tymi rzeczami, zamiast nadal ukrywać dietę po diecie.

Jedz więcej żywności całej i minimalnie przetworzonej.

Od roślin strączkowych po całe owoce i warzywa (nawet mrożone są świetne), w tym te pokarmy w diecie pozytywnie wpływają na sytość i ogólną ilość, którą jesz. Chociaż nigdy nie sugeruję całkowitego wycięcia ultra-przetworzonych pokarmów (ponieważ Oreos), ważne jest uderzenie równowagi.

Zrozum różnicę między prawdziwym a fałszywym głodem, pełnią i satysfakcją.

Prawdziwy głód uderza, gdy twój żołądek jest pusty, a nie tylko wtedy, gdy widzisz jedzenie, które kochasz lub gdy jesteś emocjonalny.

Pełność to stan, który doświadczasz, gdy żołądek jest pełny. Satysfakcja to poczucie fizycznego i emocjonalnego samopoczucia i zadowolenia.

Uzyskaj emocjonalne jedzenie/dywersyfikuj swój zestaw narzędzi.

Czasami jemy emocjonalnie i to jest normalne.

Ale jeśli jedzenie jest jedynym narzędziem, które musisz poradzić sobie ze stresem lub innymi trudnymi sytuacjami, nadszedł czas, aby dodać więcej technik zarządzania do swojego zestawu narzędzi.

Spójrz na swój styl życia. Czy dobrze sypiasz? Czy przetwarzasz?

Stres, nadmierne i brak snu mogą wpływać na poziom głodu.

Moja nadchodząca książka Good Food, Bad Diet wpada w szorstkę tego wszystkiego, w tym naprawienie relacji z jedzeniem, znalezienie „dlaczego” oraz wytyczne dotyczące jedzenia diety emocjonalnej i fizycznej. Zamów w przedsprzedaży tutaj:

Kanada :

indigo https://www.chapters.indigo.ca/en-ca/books/product/1982137509-item.html?item=1982137509&amp ;catalog=books&amp ;lang=en&amp ;Section=Books

amazon.ca https://www.amazon.ca/exec/obidos/asin/1982137509?tag=sscanada-20

USA

Barnes & amp; Noble https://www.barnesandnoble.com/w/good-food-bad-diet-abby-langer/1137252002;JSessionID=D34B4755224804AE2F7EE0EFEEF68B777.Prodny_store02-atgap11?an=9781982137502& 20schuster_7567305_na & amp; sourceId = Affsimon%20 & amp;%20schuster

Amazon.com https://www.amazon.com/exec/obidos/asin/1982137509?tag=simonsayscom

indiebound https://www.indiebound.org/book/9781982137502?aff=simonsayscom

Do tej pory prawdopodobnie wszyscy znasz reklamy Noom. Zwykle przedstawiają uczestnik Noom, który mówi nam, że diety zawsze ich zawiodły, ale Noom był inny. Noom ma slogan „Diety nie działają” i mówi bardzo wyraźnie, że dzięki programowi możesz „przestać dietę”.

Ale czy Noom jest nie-dietą? Czy jest to kolejna dieta w przebraniu?

Witamy w mojej recenzji Noom.

czym jest noom?

Noom to aplikacja do odchudzania, która łączy standardową procedurę dietetyczną, czyli śledzenie żywności, z komponentem zmiany zachowania, aby najwyraźniej pomaga użytkownikom schudnąć i zmienić ich nawyki w perspektywie długoterminowej.

Wiemy, że utrata masy ciała jest dla każdego super-trudna. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​nadwagę rzadko dotyczy jedzenia; Chodzi bardziej o nasz związek z jedzeniem i nas samych. Noom twierdzi, że zajmuje się tą stroną równania, więc zapisałem się, aby zobaczyć, o co chodzi w ich „podejściu psychologicznym”.

Byłem ciekawy, jak Noom to robi lepiej niż obserwatorzy wagi (lub WW, jak to się teraz nazywa) lub dowolna z innych diet oldschoolowych.

Zapisałem się na Noom, aby wykonać tę recenzję Noom. Musiałem przekonać się, czy pojawiły się jakieś czerwone flagi diety i zdecydowanie nie byłem rozczarowany.

Ponieważ Noom nie powinien być dietą, więc teoretycznie program powinien być wolny od języka i zachowań diety. Prawda?

Ach… powodzenia z tym.

Ile kosztuje Noom?

Noom wynosi około 60 USD miesięcznie.

Jak działa Noom?

Woarding obejmuje pytania, w którym celem jest waga, poziom motywacji, wcześniejsze diety i poziom aktywności, jeśli masz przewlekłe choroby, takie jak cukrzyca, jeśli w ciągu ostatnich dwóch lat byłeś na antybiotykach (?), Jak zajęty jesteś w swoim Życie codzienne i inne istotne rzeczy, takie jak w razie gotowania lub jedzisz w restauracjach.

Zauważyłem, że nie pytają o historię zaburzeń odżywiania. W tym miejscu muszę powiedzieć, że jeśli jesteś narażony na nieuporządkowane jedzenie lub masz nieuporządkowane jedzenie, nie rób tego programu.

Po wprowadzeniu wszystkich moich informacji, mój (wymyślony) cel utraty 20 funtów i że chciałem schudnąć w średnim tempie, Noom przypisał mi poziom kalorii-1200 dziennie-i trenera.

Just FYI, 1200 kalorii jest niskie. A po wysłuchaniu od wielu innych osób, które przeprowadziły program, dowiedziałem się, że budżet 1200 kalorii wydaje się poziomem, który najczęściej podaje uczestnikom, niezależnie od ich pożądanej „prędkości”

Tutaj mamy naszą pierwszą czerwoną flagę, budżet kalorii.

Wszelkie ograniczenia kalorii/budżet/liczenie równa się diecie.

Dwa duże elementy Noom to codzienne ciężary i śledzenie wszystkiego, co jesz.

To dwie ogromne czerwone flagi. Codzienne ważenie i śledzenie jedzenia jest diety.

Ogólnie rzecz biorąc, nie polecam ważności każdego dnia ani śledzenia każdego kęcza jedzenia, które jesz. Obie te rzeczy mogą wywoływać osoby narażone na nieuporządkowane jedzenie lub mają obsesyjne zachowania.

Śledzenie tego, co jesz na co dzień, może zmniejszyć żywność do liczb, co również nie jest zdrowe. Jesz jedzenie, a nie kalorie. Może również stworzyć rozłączenie między twoim naturalnym głodem i sygnałami pełni, a nawykami żywieniowymi. Podobnie jak w: „Zostało mi 300 kalorii, ale nie jestem głodny, i tak muszę je zjeść”.

lub bardzo powszechne: „Naprawdę chcę jabłko, ale to 90 kalorii, a brzoskwinia to 40, więc będę miał brzoskwinię.”

Po prostu nie ma powodu, aby rozmawiać ze sobą. Mogą prowadzić do poczucia winy i wstydu wokół jedzenia, z którymi się kojarzy, zgadliście: diety.

Jeśli chodzi o codzienne ważenie, ważne jest, aby zauważyć, że codzienne wahania masy do 5 funtów są normalne i niekoniecznie oznaczają, że nie jesteś „na dobrej drodze”. Jeśli zamierzasz się ważyć, polecam to robić rzadziej, aby uzyskać dokładniejszy obraz tego, gdzie naprawdę jesteś.

Ale niech wiadomo, że każdy program, który koncentruje się tak ciężko na liczbach, takich jak waga i kalorie, jest dietą.

I nie myl się: Noom zdecydowanie chodzi o utratę masy ciała. Jedną z klasycznych cech diety jest program, w którym główną miarą wyniku jest utrata masy ciała.

o cześć, noom!

Podejście o świetle świetlnym

Noom kategoryzuje żywność na zielone, żółte i czerwone kategorie, w oparciu o ich gęstość kaloryczną. Jest to niefortunne, ponieważ oznacza to, że niektóre odżywcze potrawy, takie jak orzechy i masła orzechowe, lądują w czerwonej grupie obok ciasta, ponieważ są wyższe w kaloriach dla swoich rozmiarów porcji. Awokado jest w żółtej grupie.

Wystarczająco szalony, Noom daje beztłuszczowe nabiał „zielone” światło, ale nabiał pełny tłuszcz jest „czerwonym” jedzeniem. Podobnie jest popcornem, który jest pełnym ziarnem.

A jeśli jesteś weganinem, ciężkie szczęście. Wszystkie białka wegańskie, od tofu po seitan po fasolę i soczewicę, znajdują się w żółtej grupie. Istnieje zero wegańskie białka w „zielonym”.

Noom zaleca podział 30-45-25 między zielonymi, żółtymi i czerwonymi pokarmami. Wyjaśniają również, że „zielony” nie oznacza „dobrego”, a czerwony nie oznacza „złego”. Mimo to nie jestem fanem metody kategoryzacji „światła”, ponieważ ludzie niezmiennie połączą „czerwone” żywność z „niebezpieczeństwem” lub „złym”.

W rzeczywistości jeden z moich obserwatorów niedawno mi wiadomo, że ludzie z jej grupy Noom na Facebooku próbują całkowicie unikać „czerwonych” potraw, ponieważ są „złe”.

Widzisz? To ludzka natura. Czerwony = stop. Czerwony = zły.

Czerwona flaga. Listy Stoplight, listy „Eat-Do Not Eat”, listy „dobrego jedzenia”, to wszystkie są zachowaniami dietetycznymi.

Każdego dnia obserwatorzy Noom otrzymują podsumowanie tego, co jedli, sklasyfikowani w następujący sposób:

Nie ma nic takiego jak poczucie poczucia winy, które dostałem, kiedy w przeszłości przeszedłem przez przydział kalorii. Wydaje mi się więc, że to samo może być prawdziwe, gdy ktoś dostanie ten wykrzyknik „Lepiej go obejrzeć!” W pewnym sensie ostrzeżenie, które widzisz na zdjęciu.

Ugh.

Słuchaj, miałem ogromny problem z systemem świetlnym z programem diety ultra-faulty diety „Kurbo” i mam z nim problem. To wszystko.

codzienne odczyty noom

Chociaż Noom ma za sobą pozytywne badania, słyszałem, jak niektórzy narzekają, że program wysyła mnóstwo codziennego czytania. Szczerze mówiąc, to nie było tyle i pomyślałem, że to w porządku.

Miałem artykuły na temat budowania mojej „tolerancji frustracji”-możliwości pracy w krótkoterminowym dyskomforcie dla celów długoterminowych; zniekształcenia myśli i walkę z negatywnymi myślami; Rodzaje jedzenia (tj. Czy jem dla wygody itp.); Zdobywanie pragnień oraz inne interesujące i obowiązujące tematy.

Literatura była łatwa do zrozumienia, a w zależności od niektórych wyborów wybranych na stronach jest dostosowana do Ciebie. Czytanie też nie jest obowiązkowe. Oto zrzut ekranu typowego rodzaju materiału do czytania, który otrzymasz:

Każdego dnia Noom przygotowuje Cię z listą kontrolną: kilka odczytów edukacyjnych i motywacyjnych, przypomnienie o wadze, przypomnienie o rejestrowaniu posiłków oraz test sprawdzania rzeczy, których nauczyłeś się w poprzednich dniach.

Wszystko jest lekkie i zabawne, z uroczą grafiką i łatwą do ukończenia struktury.